język polski jazyk český
Kupię rozkłady SRJP

Hurtownia Artykułów Ściernych
Wyszukiwarka
Linie kolejowe w Polsce (PLK)
Linie kolejowe w Polsce (PMP-PW)
Przegląd tuneli w Polsce
Kolejowe przejścia graniczne
Linie kolejowe w Czechach (SŽDC)
Przegląd tuneli w Czechach
Spis Kolei
Ograniczenia w ruchu kolejowym w Czechach
Kalendarz
Dziś jest 25. lipca 2017
Otwarcie ruchu
1847 Brzeg - Pakosławice (BNE)
1875 Čermná nad Orlicí - Týniště nad Orlicí (StEG)
1875 Odbočka Náchodská - Odbočka Broumovská (StEG)
1875 Meziměstí - Broumov (StEG)
1875 Týniště nad Orlicí - Meziměstí (StEG)
1892 Kežmarok - Odbočka Spišská Belá (ČSD)
1892 Odbočka Spišská Belá - Spišská Belá (ČSD)
1896 Štramberk - Veřovice (StWLB)
1926 Środa Śląska - Środa Śląska Rynek (NmK)
1937 Sierpc - Brodnica (PKP)


Spis Kolei • Seznam Společností

Historia Linii Kolejowych • Historie Železničních Tratí
  Skrót / ZkratkaNazwa / NázevNazwa 2 / Název 2
  ACEAltdamm - Colberger EisenbahnKolej Dębsko - Kołobrzeska
  AIEAllenstein - Insterburg EisenbahnKolej Olsztyńsko - Wystrucka
  ALBAuspitzer LokalbahnHustopečská místní dráha
  ALLBMístní dráha Újezdec-Luhačovice
  ATEAussig-Teplitzer Eisenbahn-GesellschaftÚstecko-teplická dráha
  BCBBöhmische CommerzialbahnenČeské obchodní dráhy
  BEBBuschtehrader EisenbahnBuštěhradská dráha
  BGEBerlin - Görlitzer EisenbahnKolej Berlińsko - Zgorzelecka
  BGŻDBriesto - Grajewskaja Zeleznyja DorogaDroga Żelazna Brzesko - Grajewska
  BKPBydgoskie Koleje PowiatoweBydgoskie Koleje Powiatowe
  BMTBČeskomoravská transverzální dráha
  BNBBöhmische NordbahnČeská severní dráha
  BNEBrieg - Neisse EisenbahnKolej Brzesko - Nyska
  BÖBBavorské východní dráhy
  BPGEBreslau - Posen - Glogauer EisenbahnKolej Wrocławsko - Poznańsko - Głogowska
  BREBrněnsko-rosická dráha
  BrKBromberger KreisbahnBydgoska Kolej Powiatowa
  BrSBriesener StadtbahnWąbrzeska Kolej Miejska
  BSEBerlin - Stettiner Eisenbahn - GesellschaftTowarzystwo Kolei Żelaznej Berlińsko - Szczecińskiej
  BSFEBreslau - Schweidnitz - Freiburger EisenbahngesellschaftKolej Wrocławsko - Świdnicko - Świebodzka
  BTPBreslau – Trebnitz – Prausnitzer KleinbahnKolej Wąskotorowa Wrocaław - Trzebnica
  BuKBunzlauer KleinbahnKolej Lokalna Bolesławiecka
  BWBBöhmische WestbahnČeská západní dráha
  BWEBreslau - Warschauer EisenbahnKolej Wrocławsko - Warszawska
  ČDČeské dráhyKoleje Czeskie
  CLBk.k. priv. Galizische Carl Ludwig-BahnC.K. uprz. Kolej Galicyjska Karola Ludwika
  CPOCasekow-Penkun-Oder AGCasekow-Penkun-Oder AG
  ČSDČeskoslovenské státní dráhyCzechosłowackie Koleje Państwowe
  DBDeutsche BahnKoleje Niemieckie
  DBEDux - Bodenbacher EisenbahnDuchcovsko - podmokelská dráha
  DRDeutsche ReichsbahnKolej Rzeszy Niemieckiej
  DRBDeutsche ReichseisenbahnKolej Żelazna Rzeszy Niemieckiej
  DRGDeutsche Reichsbahn - GesellschaftKolej Rzeszy Niemieckiej Sp. Akc.
  DSDKDolnośląska Służba Dróg i KoleiDolnośląska Służba Dróg i Kolei
  EGBEulengebirgsbahn - AktiengesellschaftKolej Sowiogórska Sp.Akc.
  EKDElektryczne Koleje DojazdoweElektryczne Koleje Dojazdowe
  EPPKEisenbahn Pilsen - Preisen - KomotauPlzeňsko-březenská dráha
  EUGEErste Ungarisch - Galizische EisenbahnPierwsza Kolej Żelazna Węgiersko - Galicyjska
  FBBFriedländer BezirksbahnenFrýdlantské okresní dráhy
  FBDMístní dráha Frýdlant - BíláKolej Lokalna Frýdlant - Bílá
  FKFriedeberger KreisbahnStrzelecka Kolej Powiatowa
  FMNKFrankenstein - Münsterberg - Nimptscher KreisbahnZąbkowicka Kolej Powiatowa
  FNKFinkenwalde-Neumarker Kreisbahn
  FPTKFrancusko - Polskie Towarzystwo KolejoweFrancusko - Polskie Towarzystwo Kolejowe
  GAGewerkschaft Alteberg II
  GKBGreifenhagener KreisbahnGryfińska Kolej Powiatowa
  GKŻDGierbsko-Kieleckaja Żeleznyja DorogaDroga Żelazna Herbsko - Kielecka
  GoKGostener KreisbahnGostyńska Kolej Powiatowa
  GORŻDGłownoje Obszczestwo Rossijskich Żeleznych DorogGłówny Zarząd Rosyjskich Dróg Żelaznych
  GrKGreifenberger KleinbahnGreifenberger Kleinbahn
  GTk.k. Galizische TranswersalbahnC.K. Galicyjska Kolej Transwersalna
  GuKGuhrauer KreisbahnGórowska Kolej Powiatowa
  HFHeeres FeldbahnWojskowe Koleje Polowe
  HKDHarcerska Kolejka DziecięcaHarcerska Kolejka Dziecięca
  HPEHinterpommersche EisenbahnTylnopomorska Kolej Żelazna
  HRPHorka - Rothenburg - Priebus KleinbahnKolej Lokalna Horka - Rothenburg - Przewóz
  HSGEHalle - Sohrau - Gubener EisebahnKolej Halle - Żary - Gubin
  IDŻDIwangorodo - Dombrowskaja Żeleznyja DorogaDroga Żelazna Iwanogrodzko - Dąbrowska
  IGBIsergebirgsbahnKolej Izerska
  ILEInsterburg - Lycker EisenbahnKolej Wystrucko - Ełcka
  JuZŻDJużno - Zapadnyje Żelezne DorogiDrogi Żelazne Południowo - Zachodnie
  KAPKKleinbahn Aktiengesellschaft Putzig - KrockowSpółka Akcyjna Kolejki Puck - Krokowa
  KCGKleinbahn AG Chottschow - GarzigarKolej Lokalna Choczewo - Garczegorze
  KCKKleinbahn Küstrin - KrieschtKolej Lokalna Kostrzyn - Krzeszyce
  KCMKleinbahn Culm - MelnoKolej Lokalna Chełmża - Mielno
  KCSKleinbahn Cüstrin - SonnenburgKolej Lokalna Kostrzyn - Słońsk
  KDKSchKleinbahn Deutsch Krone-SchloppeKolej Lokalna Wałcz - Człopa
  KDKVKleinbahn Deutsch Krone-VirchowKolej Lokalna Wałcz - Wierzchowo Pom.
  KEBKaiserin Elisabeth-BahnDráha císařovny Alžběty
  KFALKleinbahn Friedeberg - Alt LibbehneKolej Lokalna Strzelce Krajeńskie - Lubiana Pyrzycka
  KFBKleinbahn AG Freest - BergensinKolej Lokalna Wrzeście - Bargędzino
  KFJBKaiser Franz Josef - BahnDráha císaře Františka Josefa
  KFNBk.k. priv Kaiser Ferdinands Nord-BahnC.K. Uprzywilejowana Kolej Północna Cesarza Ferdynanda
  KFZKleinbahn Freienwalde - ZehdenKolej Lokalna Freienwalde - Cedynia
  KGBKleinbahn Glasow - BerlinchenKolej Lokalna Głazów - Barlinek
  KGGKleinbahn Güdenhagen - Groß Möllen GmbHKolej Lokalna Mścice - Mielno Koszalińskie
  KGMKleinbahn Gollnow - MassowKolej Lokalna Goleniów - Maszewo
  KGPKKleinbahn Gross Peterwitz - KatscherKolej Lokalna Pietrowice Wielkie - Kietrz
  KGSKleinbahn Grünberg - SprottauKolej Lokalna Zielona Góra - Szprotawa
  KHNKleinbahn Hardenberg - NeuenburgKolej Lokalna Twarda Góra - Nowe
  KHWKleinbahn Hausdorf - WüstewaltersdorfKolej Lokalna Jugowice - Walim
  KJMKleinbahn Jauer - MaltschKolej Lokalna Jawor - Malczyce
  KKbKolberger KleinbahnKolberger Kleinbahn
  KKHKleinbahn Küstrin Neustadt - Sonnenburg - Kriescht - HammerKolej Lokalna Kostrzyn - Słońsk - Krzeszyce - Rudnica
  kkHBk.k. HeeresbahnC.K. Kolej Wojskowa
  KKoRKleinbahn Kohlfurt - RothwasserKolej Lokalna Węgliniec - Czerwona Woda
  kkStBk.k. österreichisch - ungarische Staatsbahnenc.k. Austro - Węgierskie Koleje Państwowe
  KKZKleinbahn der Kreises ZninKolej Lokalna Powiatu Żnin
  KLGKönigin Luise Grube
  KLKKleinbahn Lüben - KotzenauKolej Lokalna Chocianów - Lubin
  KMLKleinbahn Mocker - LeibitschKolej Lokalna Mokre - Lubicz
  KNPKleibahn Neustadt - PrüssauKolej Lokalna Wejherowo - Prusowo
  KNZKleibahn Neumark - ZajonczkowoKolej Lokalna Nowe Miasto - Zajączkowo
  KOKöniglich Preußische OstbahnKrólewska Pruska Kolej Wschodnia
  KOBKošicko - Bohumínská dráhaKolej Koszycko - Bogumińska
  KOEKrakau - Oberschlesische EisenbahnKolej Krakowsko - Górnośląska
  KoKKostener KreisbahnKościańska Kolej Powiatowa
  KOK-Kolej Ociąż - Kucharki
  KOMKleinbahn Ocionz - MoltkesruhmKolej Lokalna Ociąż - Kucharki
  KPEVKöniglich Preußische Eisenbahn-VerwaltungKrólewski Pruski Zarząd Kolei
  KPGHKönigliche Preußische und Großherzoglich Hessische StaatsbKrólewski Pruskie i WielkoksiążęceHeskie Koleje Państwowe
  KPKKrotoschin - Pleschener KreisbahnKolej Powiatowa Krotoszyńsko - Pleszewska
  KPMKolejka Parkowa MaltankaKolejka Parkowa Maltanka
  KPMEKöniglich Preussische Militär EisenbahnenKrólewskie Pruskie Koleje Wojskowe
  KPRKleinbahn Pipenburg - RegenwaldeKolej Lokalna Wyszogóra - Resko
  KRPKleinbahn Raudten - PolkowitzKolej Lokalna Rudna - Polkowice
  KSNKleinbahn Schonberg (Oberlausitz) - NikolausdorfKolej Lokalna Sulików - Mikułowa
  KVGKleinbahn Vossowska - GuttentagKolej Lokalna Fosowskie - Dobrodzień
  LazariniMístní dráha Kyjov - Moravský PísekKolej lokalna Kyjov - Moravský Písek
  LChZLokalbahn Chabowka - ZakopaneKolej Lokalna Chabówka - Zakopane
  LCJELemberg-Czernowitz-Jassy Eisenbahn-GesellschaftTowarzystwo Kolejowe Lwów-Czerniowce-Jassy
  LELausitzer Eisenbahn - AktiengeselllschaftKolej Łużycka Sp. Akc.
  LJPLokalbahn Jaworzno - PlazaKolej Lokalna Jaworzno - Płaza
  LKrKLokalbahn Krakau - KocmyrzowKolej Lokalna Kraków - Kocmyrzów
  LMBLandsberg - Meseritzer BahnKolej Gorzowsko - Międzyrzecka
  LMKLokalbahn Muszyna - KrynicaKolej Lokalna Muszyna - Krynica
  LRELiegnitz - Rawitscher EisenbahnKolej Legnicko - Rawicka
  LSWSLokalbahn Siersza Wodna - SkawceKolej Lokalna Siersza Wodna - Skawce
  LTSzLokalbahn Tarnow - SzczucinKolej Lokalna Tarnów - Szczucin
  LŻDLwowskije Żeleznyje DorogiLwowskie Drogi Żelazne
  ŁŻDŁodskaja Żeleznyja DorogaDroga Żelazna Fabryczno-Łódzka
  M.dr.Ch-hMístní dráha Chrudimsko - holická
  M.dr.KKroměřížská železnice
  M.dr.NB-HMístní dráha z Německého Brodu do Humpolce
  M.dr.PŠ-PMístní dráha Polná Štoky - Polná město
  MÁVMagyar Államvasutak Zrt
  MGBMährische GrenzbahnMoravská pohraniční dráha
  MMEMarienburg - Mlawkaer Eisenbahn GesellschaftKolej Żelazna Malborsko - Mławska
  MOFEMährische-Ostrau-Frydek EisenbahnKolej Żelazna Ostrawa Morawska - Frydek
  MPEMärkisch-Posener EisenbahnKolej Marchijsko - Poznańska
  MSCBMährisch - Schlesische Central BahnMorawsko - Śląska Kolej Centralna
  MWMetro WarszawskieMetro Warszawskie
  NaKNaugarder KreisbahnNowogardzka Kolej Powiatowa
  NGENeustadt - Gogoliner EisenbahnKolej Prudnicko - Gogolińska
  NKNeisser KreisbahnNyska Kolej Powiatowa
  NLBVýsostná novojičínská místní dráhaNowojiczińska Kolej Lokalna
  NMENiederschlesisch - Märkische EisenbahnKolej Dolnośląsko - Marchijska
  NmKNeumarkter Kleinbahn AGŚredzka Kolej Lokalna
  NOSNebenbahn Ostrowo-SkalmierzyceOstrowska Kolej Powiatowa
  NStBk.k. Nördliche StaatsbahnSeverní státní dráha
  NZBNiederschlesische ZweigbahnDolnośląska Kolej Boczna
  NŻDNikołajewskaja Żeleznyja DorogaDroga Żelazna Mikołajewska
  ÖBBÖsterreichische BundesbahnenAustriackie Koleje Narodowe
  OFEOstravsko-Frydlantská DráhaOstrawsko - Frýdlandzka Kolej
  OGEOels - Gnesener EisenbahnKolej Oleśnicko - Gnieźnieńska
  OHUKOstpreussische Haffufer KleinbahnWschodniopruska Kolej Brzegowa Zalewu Wiślanego
  OKOhlauer KreisbahnOławska Kolej Powiatowa
  OLEOberlausitzer Eisenbahn GesellschaftTowarzystwo Kolei Górno - Łużyckiej
  ÖLEGÖsterreichische Lokal-Eisenbahn-GesellschaftRakouská společnost místních drah
  OlKOletzkoer KleinbahnOlecka Kolej Lokalna
  ÖNWBÖsterreichische NordwestbahnRakouská severozápadní dráha
  OPKOstpreußische Kleinbahnen AGWschodniopruskie Koleje Lokalne
  OSBOstpreussische SüdbahnWschodniopruska Kolej Południowa
  OSEOberschlesische Eisenbahn - GesellschaftGórnośląskie Towarzystwo Kolejowe
  Östk.k. Östliche StaatsbahnC.K. Wschodnia Kolej Państwowa
  OstbGeneraldirektion der OstbahnGeneralna Dyrekcja Kolei Wschodniej
  OTEOppeln - Tarnowitzer EisenbahnKolej Opolsko - Tarnogórska
  OZVDOtrokovicko-zlínsko-vizovická dráha
  PBTEPosen - Bromberg - Thorner EisenbahnKolej Poznańsko - Bydgosko - Toruńska
  PDEk. k. privilegierte Prag-Duxer EisenbahnPražsko-duchcovská dráha
  PKBPyritzer KleinbahnPyrzycka Kolej Lokalna
  PKEPosen - Kreuzburger EisenbahnKolej Poznańsko - Kluczborska
  PKLPolskie Koleje Linowe
  PKMPomorska Kolej MetropolitalnaPomorska Kolej Metropolitalna
  PKPPolskie Koleje PaństwowePolskie Koleje Państwowe
  PKSPowiatowa Kolej SochaczewskaPowiatowa Kolej Sochaczewska
  PMP-PWPrzedsiębiorstwo Materiałów Podsadzkowych Przemysłu WęglowegoPrzedsiębiorstwo Materiałów Podsadzkowych Przemysłu Węglowego
  PoŻDPolesskije Żeleznyje DorogiPoleskie Drogi Żelazne
  PrŻDПривислинская железная дорогаKolej Nadwiślańska
  PStEVPreussische Staatseisenbahn VerwaltungZarząd Pruskiej Kolei Państwowej
  PWŻDПетербурго-Варшавская железная дорогаDroga Żelazna Petersbursko - Warszawska
  PŻDПривислинская железная дорогаDroga Żelazna Nadwiślańska
  RaKRandower KleinbahnRandowska Kolej Lokalna
  RBReichsbahn
  RGBRiesengebirgsbahnKarkonoska Kolej Górska
  RGWRybnickie Gwarectwo WęgloweRybnickie Gwarectwo Węglowe
  RoKRosenberger KreisbahnOlecka Kolej Powiatowa
  ROUERechte Oderufer EisenbahnKolej Prawego Brzegu Odry
  RSKRastenburg - Sensburger KleibahnKolejka Kętrzyńsko - Mrągowska
  S.p.m.drStátem podpořená soukromá místní dráhaWspierana przez państwo prywatna kolej lokalna
  SäStBKönigliche Sächsische StaatsbahnenKrólewskie Skasońskie Koleje Państwowe
  SCEStargard-Cüstriner Eisenbahn-GesellschaftKolej - Kostrzyn
  SchKSchlawer KreisbahnSławieńska Kolej Powiatowa
  SGBSchlesische GebirgsbahnŚląska Kolej Górska
  SgSgEBVýsostná Studénsko-štramberská místní dráha
  ŚKDŚmigielska Kolej Dojazdowa
  SKPLStowarzyszenie Kolejowych Przewozów LokalnychStowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych
  SLPKSchmalspurige Localbahn Przeworsk - DynowWąskotorowa Kolej Lokalna Przeworsk - Dynów
  SmKSchmiegeler Kreisbahn
  SNDVBSüd-Norddeutche VerbindungsbahnJihoseveroněmecká spojovací dráha
  soukr.m.dr.Soukromá místní dráhaPrywatna kolej lokalna
  SPEStargard - Posener Eisenbahn - GesellschaftTowarzystwo Kolei Żelaznej Stargardzko - Poznańskiej
  SPKDSłupska Powiatowa Kolej DrezynowaSłupska Powiatowa Kolej Drezynowa
  StEGÖsterreichisch-ungarische StaatseisenbahngesellschaftAustro-Węgierskie Koleje Państwowe
  StKStolper KreisbahnSłupska Kolej Powiatowa
  StKBStolper Kreisbahnen AGSłupskie Koleje Powiatowe S.A.
  StTBAG StolpetalbahnKolej Doliny Słupi
  StWLBMístní dráha Štramberk-Veřovice
  SZDSlezské zemské dráhy
  SŽDCSpráva železniční dopravní cesty
  SZŻDСеверо-Западные железные дорогиDrogi Żelazne Północno - Zachodnie
  TEŽTatranská Elektrická ŽeleznicaTatrzańska Kolej Elektryczna
  TKPETurnau-Kralup-Prager EisenbahnTurnovsko-kralupsko-pražská dráha
  TLSTarnow - Leluchower StaatsbahnC.K. Tarnowsko - Leluchowska Kolej Państwowa
  TMKTrachenberg - Militscher Kreisbahn AGŻmigrodzko - Milicka Kolej Powiatowa
  TSUThorn - Scharnau UferbahnKolej Nadbrzeżna Toruń - Czarnowo
  UBBUsedomer Bäderbahn GmbHUznamska Kolej Nadmorska
  WBWilhelmsbahnKolej Wilhelma
  WBŻDWarszawsko - Bydgoska Żeleznyja DorogaDroga Żelazna Warszawsko - Bydgoska
  WHWehrmachtWojsko Niemieckie
  WiKWirsitzer KreisbahnWyrzyska Kolej Powiatowa
  WKDWarszawska Kolej DojazdowaWarszawska Kolej Dojazdowa
  WKPWyrzyskie Koleje PowiatoweWyrzyskie Koleje Powiatowe
  WKŻDWarszawsko - Kaliska Żeleznyja DorogaDroga Żelazna Warszawsko - Kaliska
  WPKWestpreußische Kleinbahnen AGZachodniopruska Spółka Małych Kolei
  WSchKWoterkeim-Schippenbeiler KleinbahnKolej Lokalna Wiatrowiec Warmiński - Sępopol
  WsKWesternberger Kreiskleinbahn-
  WTŻDWarszawsko - Tierespolskaja Żeleznyja DorogaDroga Żelazna Warszawsko - Terespolska
  WWŻDWarszawsko - Wienskaja Żeleznyja DorogaDroga Żelazna Warszawsko - Wiedeńska
  Z.p.m.drZemí podpořená soukromá místní dráha
  ZEZiedertal EisenbahnKolej Doliny Czadrowskiej
  ŻKPŻnińska Kolej PowiatowaŻnińska Kolej Powiatowa
  ŽSRŽeleznice Slovenskej republikyŽeleznice Slovenskej republiky
  БЧБеларуская чыгункаKolej Białoruska
  РЖДРоссийские железные дорогиKoleje Rosyjskie
  УЗУкраїнські ЗалізниціUkraińskie Koleje
ATLAS KOLEJOWY POLSKI i CZECH • ISSN 2391-4793 • www.atlaskolejowy.net • Copyright © 2005-2017 H.Waguła & S.Fedorowicz • On-Line: 5 (6691632 / 7967 / 623 / 1520 / 4402.39)